Campañas Manifestos Mocidade Noticias

XUNTA DE GALIZA: QUEREMOS LEXENDAXE E DOBRAXE EN GALEGO DOS FILMES E SERIES QUE OFERTAN AS PLATAFORMAS DIXITAIS

61.555,37 € ao ano nun acordo a 3 anos por un total 184.666,13 €. Este é o custo que ten para os gobernos vasco e catalán que na actualidade as series e filmes que emite Movistar+ teñan lexendaxe nas súas linguas. Ademais o acordo permite que, após un ano de exclusividade de emisión de Movistar+, estes contidos poidan ser xestionados polos gobernos catalán e vasco.

E o galego? En 2018 Movistar+ manifestou nunha resposta á Mesa pola Normalización Lingüística a súa vontade de incorporar o galego. Porén, non hai polo de agora nada que indique que o vaian facer mentres o goberno galego non se implique para dispormos de dobraxe e lexendado en galego nas plataformas de televisión dixital.

Pola contra, a Xunta exclúe a presenza do galego ao non participar de acordos que favorecerían a opción de galego nos lexendados de filmes e series e, ademais, reduce cada ano a execución do orzamento para a dobraxe e non permite que os filmes xa dobrados se atopen dispoñíbeis no mercado.

A Xunta de Galiza debe favorecer a oferta de galego, o dereito ao acceso a contidos audiovisuais en condicións semellantes a outras linguas oficiais e cumprir coa obriga sinalada no artigo 20.1 da Lei de Normalización Lingüística de 1983 de fomentar a produción, a dobraxe, a subtitulación e a exhibición de películas e outros medios audiovisuais en lingua galega.

Por isto reclamamos:

  • Acordo da Xunta con Movistar+ para a lexendaxe dos filmes e series.
  • Acordos da Xunta coas principais plataformas dixitais para a incoporación de lexendaxe en galego e da dobraxe dos filmes e series dos que xa dispón a CRTVG.
  • Dotación orzamentaria que permita cumprir eficazmente co estabelecido no artigo 20.1 da LNL.

A Mesa mantén a súa actividade grazas ás socias e socios.
Colabora connosco asociándote

Deixar o teu apoio a esta campaña

XHTML: Podes usar as seguintes etiquetas: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Apoios para: “XUNTA DE GALIZA: QUEREMOS LEXENDAXE E DOBRAXE EN GALEGO DOS FILMES E SERIES QUE OFERTAN AS PLATAFORMAS DIXITAIS”

  1. Delia Vázquez Vázquez / Ferrol / Xubilada /

  2. Marcos Mata Meixueiro / Vigo / Comercio /

  3. Alberto Fortes Novoa / A Coruña / Profesor /

  4. José Domínguez / Pontevedra / profesor /

  5. Carmen Castro García / Cospeito / Profesora /

  6. Cristina Vázquez Castro / Cospeito / Estudiante /

  7. Manuel Nebril Rego / Burela / /

  8. Ana Rodríguez / Vigo / /

  9. Xurxo meis / O grove / /

  10. Daviz Buxán López / Santiago de Compostela / /

  11. Sonia Abelairas Ceide / / /

  12. Eulalia López López / Madrid / Productora /

  13. María Núñez Fernández / Ourense / Desempregada /

  14. José Manuel Eijo Meitín / Burela / Técnico Radiodiagnóstico /

  15. Ines Vidal Castiñeira / Viana / /

  16. josé maría beiro parís / Muros / /

  17. Roberto Estraviz Pintos / Valladolid / /

  18. Diana García Couso / Santiago de Compostela / Profesora /

  19. IRIA CALVELO PUMAR / / /

  20. Ana Mourelle Quintáns / A Coruña / Administrativa /

  21. Xan Fernández Bello / Compostela / Funcionario /

  22. David / Cangas / Sector pesqueiro /

  23. Lourdes Rey Cascallar / A Estrada / tradutora /

  24. Andrés González Fariñas / Ourense / /

  25. Gus Romero / Boiro / Mestre /

  26. Dores Vidal / A Estrada / Administrativa /

  27. Patricia Ramos / / /

  28. Neves Amado Señarís / A Coruña / /

  29. Pablo Otero Otero / Alcorcón (Comunidade de Madrid) / Emerxencias /

  30. Roberto Taboada Puig / Pontevedra / Profesor de Ensino Secundario /

  31. Eric López / / Investigador /

  32. Merce Barrientos Varela / PONTEVEDRA / DOCENTE /

  33. Fernando Manuel Rodríguez Gómez / A Coruña / profesor xubilado /

  34. Jose Antonio Rodríguez Diaz / Málaga / Profesor /

  35. Valentín Pereira Mouriño / Salceda de Caselas / Operario /

  36. Montse Prado Cores / Cambados / Deputada BNG /

  37. Manoel Cabana Aguilar / Madrid / Padeiro /

  38. Pilar Paz Rodriguez / Santiago de Compostela / /

  39. Ruben / Pereira (Bande) / Patrimonio /

  40. Darío Lago Rivera / Culleredo / Investigador /

  41. Guillerme Ignacio Costa / Cela-Bueu / Mestre e sindicalista /

  42. Erundino Nodar Moreira / A Estrada / /

  43. Orlando López Melle / Sarria / Administrativo /

  44. Soedade Amieiro Rodríguez / Teo / Xubilada /

  45. Xan González Pérez / Teo / Turismo /

  46. Dores Montoya freire / Meis. / Admistrativa /

  47. RAQUEL OUBIÑA VÁZQUEZ / Cambados / Profesors /

  48. Rafa Vilar González / Bertamiráns / Lungüista e escritor /

  49. Susana García Rodríguez / Ourense / Funcionaria Xunta /

  50. Xan Bautista Cambón Rodríguez / Poio / /

  51. XAQUÍN SOLIÑO MARTINEZ / PONTEVEDRA / TÉCNICO /

  52. Sabela Arán / Santiago de Compostela / Actriz en paro /

  53. Uxío Figueroa Costas / Vigo / Técnico Emerxencias Sanitarias /

  54. Rafael Ferradans Villar / Vigo / Director empresa /

  55. Tiberio Feliz Murias / Madrid / Docencia /

  56. Fátima López Vázquez / A Coruña / TCAE /

  57. Manuel Agra Villar / A Coruña / Profesor /

  58. David Vilas Antelo / Santiago de Compostela / Estudante /

  59. Xabier Molinos Campos / Outeiro de Rei / Ensinante /

  60. Laura Dalama Veiga / Ribeira / Estudante /

  61. Serxio Gómez Vázquez / Ourense / Psicoloxía /

  62. Antía Veres Gesto / Vigo / Tradutora /

  63. Xose luis Otero Miragaya / Oleiros / /

  64. Pedro Otero Casal / Santiago de Compostela / Estudante /

  65. Ana María Álvarez Chamosa / A Guarda / Profesora /

  66. Antón do Río / Ordes / Economista /

  67. Teresa Callís Sol / O Rosal / Xubilada /

  68. Alberto Oubiña Piay / Pontevedra / /

  69. Carme Montero Porto / Oleiros / Profesora /

  70. Eliseo Xavier Miguélez Díaz / Santiago de Compostela / Xubilado-estudiante de idiomas /

  71. María Blanco / Ames / Docente /

  72. Álvaro Xesús García Freire / Vilasantar / /

  73. María Isabel rodal González / Cangas / A administrativa /

  74. Xoán Manuel Estévez Freijeiro. / Vigo. / /

  75. Ramón Feal Martínez / Lugo / Funcionario /

  76. Aniceto Fernández Eiras / Ribadeo / Xubilado /

  77. Luis Couto Lorenzo / Lalín / Funcionário /

  78. Maria jose gregorio baqueiro / Cangas / Logopeda /

  79. Cristina Alvarez Álvarez / Vigo / Bióloga /

  80. Leonor Beatriz Mazaira Garro / Santiago de Compostela / /

  81. Anxo González Guerra / Pontevedra / Xubilado /

  82. Cristina Rocha Novoa / Salvaterra de Miño / Fotógrafa /

  83. María Alonso García / Vigo / Monitora /

  84. Manuela Mariño Mariño / A Coruña / /

  85. Ana Monteserín Cancio / Lugo / /

  86. María Xosefa Ortiz de Galisteo Pérez / A Fonsagrada / Mestra xubilada /

  87. Manuel Esperante Ces / Boiro / Xubilado /

  88. Xoan Xose Lorenzo Lourido / Ferrol / Ensinante /

  89. Xan Pita / / /

  90. Xosé A. Soto Bello / Compostela / Mestre /

  91. Anxo Forxan Barreiri / / /

  92. Oscar Rodriguez Souto / Vigo / Industria /

  93. Xosé López de Prado / Ourense / Cultura /

  94. Concepción Valladares Vazquez / Betanzos / Xubilada /

  95. Malena Rodríguez Abad / La Coruña / Pensionista /

  96. Carina Pallares Rodríguez / Foz / Administrativa /

  97. Xosé Gómez Fole / Lugo / Profesor /

  98. Dores Sánchez Alegre / A Coruña / Técnica de normalización lingüística /

  99. Manuel Fernández Díaz / Pontevedra / Funcionario /

  100. Ramon González Freitas / A Lama / Eletricista /

  101. Jose Luis / Porto do Son / /

  102. Clara Doval Fernandez / Ourense / Profesora /

  103. Ana Isabel Osorio Noya / Santiago de Compostela / /

  104. Cesar Alberto Gonzalez Barreiro / Augasantas Cotobade / Fisioterapeuta /

  105. Manuel Gato Pena / Sancovade - Vilalba / Prexubilado /

  106. Xan Lois Lomba Alonso / A Guarda / Medtre /

  107. Teresa Gesto Ferreiro / Vilalba / Empleada /

  108. Rita de Cassia de Freitas Cajazeira / AUGASANTAS COTOBADE / ENFERMEIRA /

  109. Ignacio Atanes / O Carballiño / Informática /

  110. Xosé Manuel Sendín Rodríguez / Paraños / /

  111. Xosé Ignacio López Piñeiro / A Coruña / xubilado /

  112. Antonio Mourelos Vázquez / Teo / Actor /

  113. Ana Cristina Otero Canabal / Forcarei / ENFERMEIRA /

  114. Pura Ferreño Saia / Coirós / Enxeñeira Agrónoma /

  115. Cesáreo Sánchez Iglesias / Oleiros / Poeta /

  116. Guillermo Lojo / / /

  117. Antonia Martinez Diaz / Ferrol / Mestra /

  118. Alberto Núñez Costas / Cangas do Morrazo / Pesca /

  119. Félix Soto / Ourense / /

  120. Alfonso Agra Tato / Vigo / Actor /

  121. Xosé García Costa / Santiago de Compostela / Educación /

  122. Xosé Diz Romay / Ourense / Funcionario /

  123. Digna Vila Barros / Vigo / /

  124. Asunción Veloso Peaguda / Moaña / Mestra Xubilada /

  125. Esteban Pereira Guerra / Ares / Pensionista /

  126. XOSE DIEGO PEREZ FONTES / Ourense / Persoal estatutario do Sergas /

  127. Izaskun Caride Puga / Vigo / Docente /

  128. Jesús Tapia Paz / / /

  129. Pablo Iglesias Valeiras / Ourense / Reformado /

  130. Reis Rodríguez Dopazo / Pinhor / Xornalista /

  131. Manuel Carnicero Mendez Aguirre / Ourense / Avogado /

  132. Camilo Enriquez Naharro / Ourense / Procurador /

  133. Serafín Núñez Pérez / Barbadás (Ourense) / /

  134. FELIX PAZ CASTAÑAL / Bertamiráns / Profesor /

  135. Guillermo Prado Barallobre / Vilalba / Xubilado /

  136. Teresa Mallo Mira / Santiago de Compostela / Profesora /

  137. Marta Prado Gesto / / /

  138. ALBERTO GALLEGO / Redondela / Técnico /

  139. Antía Soto Álvarez / A Lama / Forestal /

  140. Maria jose tarela davila / Boiro / Paro /

  141. Óscar Manuel Martínez Iglesias / Redondela / Mestre /

  142. Cristina Hermida Moinelo / Vigo / Xubilada /

  143. Fátima Cobas Gamallo / Pontevedra / Profesora /

  144. Angeles / Vigo / Jubilada /

  145. Xoán Padín Hermida / Ferrol / Mestre Edicación Especial /

  146. Javier Fernández Francisco / Fene / Técnico de son /

  147. María H. Pico / A Coruña / Docente. /

  148. Iria Rodriguez Seixo / Fene / Terapeuta Ocupacional /

  149. Xose Lois Freire Dominguez / Ourense / Xubilado /

  150. Ruben prieto tome / Cee / Actor /

  151. Xesús García Couso / Meira-Moaña / Sindicalista /

  152. Daniel Gómez Rodríguez / Ourense / Empregado /

  153. ALBERTO LIÑARES LAMAS / CARBALLO / Enxeñeiro Químico /

  154. Anxo D ok / Bilbao / /

  155. Fernando Blanco Arcr / Ourense / Avogado /

  156. Concha Álvarez Martínez / Ourense / Xubilada /

  157. Luisa Abad / Vigo / Xubilada /

  158. Ramón Anxo Martíns Seixo / Vigo / Profesor /

  159. Christoph Schreinmoser / Santiago de Compostela / Estudante /

  160. Xurxo Fernández Carballido / Redondela / /

  161. Xose Ramón González Losada / OURENSE / Xubilado /

  162. Concha de la Fuente Perez / Santiago de Compostela / Produtora de Radio /

  163. Manoel Campo Fernandez / Os Congostros 5 / Xubilado /

  164. Román Montero González / Santa Cruz, Oleiros / Estudante /

  165. Moisés Rivadulla Fernández / Santiago de Compostela / /

  166. María Xesús Senín Fernández / Pontecesures / Profesora /

  167. Rubén Requeixo Ribeira / Ourense / /

  168. Xosé Antón Silveira Rodríguez / Tordoia / Profesor /

  169. Anxos Sánchez Quintana / Parga / ATE /

  170. Antón / A Coruña / ensino /

  171. María Hortensia Diéguez Rojo / Arteixo / Administrativa /

  172. Xabier Vázquez Corral / A Coruña / Consultor Informático /

  173. Tareixa Mariña Lourido Giráldez / Mos / Mestra /

  174. IRAGO AGRA, MONTSE / A Coruña / Asalariada /

  175. Dores Fernández Abel / Ribadeo / Professora /

  176. Ángeles Lesta Ramallo / Oleiros / Xibilada do ensino /

  177. Rosa Fernandez / / /

  178. David Angel Villares Sanchez / San Cibrao / Mestre /

  179. Margarita Mouriño Lourido / Nigrán / Mestra /

  180. Joám Luís Ferreiro Caramês / Ferrol / Biólogo /

  181. Francisco José Campos Dorado / Ribadeo / Xubilado /

  182. María Carmen Puga Vilaboa / Vigo / Limpadora /

  183. Adrián Caride Puga / Vigo / Desempregado /

  184. Severino Fernández Abel / Santiago de Compostela / Xubilado /

  185. Marta Collazo Castro / Vigo / Estudante /

  186. Ramon Mariño Paz / Santiago de Compostela / /

  187. Miguel Rivadulla Sánchez / Arzúa / Mestre /

  188. M. Carmen Brage Otero / Ares / Limpeza sergas /

  189. Jose Manuel Caride Mariño / Vigo / Autónomo /

  190. Carlos Vieito / Santa Comba / Activista /

  191. Noela piñeiro treinta / Vilagarcia de Arousa / /

  192. M Elena Criado Graña / A Coruña / Profesora FP /

  193. Fran Rei García / Liáns (Oleiros) / opositor /

  194. Xoán Manoel Alonso Pérez / Cangas do Morrazo / Administrativo /

  195. Daniel Rodriguez Gonzalez / Vigo / /

  196. Guadalupe Pampin Facorro / Vila de Cruces / Autonoma /

  197. LAURA N PÉREZ VÁZQUEZ / Ordes / Profesora /

  198. Xaquín Xesteira Losada / Cambados / Músico /

  199. María Xosé Martínez Bengoa / Narón / Mestra xubilada /

  200. Esther Facal / Teo / Xubilada /

  201. Miguel Rios Torre / Santiago de Compostela / Reformado /

  202. Xosé María Rodríguez Cobelo / ARES / Xubilado /

  203. Concha Alonso Febrero / Ourense / Traballadora /

  204. Rosana Pérez Fernández / A Pobra do Caramiñal / Funcionaria /

  205. Maite Dafonte Blanco / Ourense / Oficial delivery /

  206. Gloria Viana Rivera / Ourense / /

  207. Mercè Alegría / A Lama / Escritora /

  208. Antonio gesto ferreiro / Vilalba / /

  209. Sofía Vidal Carragal / Pontevedra / Xubilada /

  210. Beatriz Iglesias Rodriguez / Santiago de Compostela / Coidadora /

  211. Victoria Fortes García / Ponte caldelas / Auxiliar /

  212. Carmen López Peón / Lugo / Docente /

  213. Breogán / Carballo / Web /

  214. Lidia Magadán Couso / Poio / Funcionaria /

  215. Amaia Ciriza Lasheras / Viana do Bolo (Ourense) / Médica /

  216. Leonisa Rei Castro / Pontedeume / /

  217. Marga Romero Lorenzo / Tui / Ensinante /

  218. María Asunción Arias Arias / A Rua de Valdeorras / Xubilada /

  219. Maricarme García Ares / Santa Comba / Profesora /

  220. Xoan Carlos Fernández Fernández / Vigo / /

  221. Pilar Cordeiro / Lugo / Profesora /

  222. Emilio Otero Puga / Teo / Profesor xubilado /

  223. Abelardo Martín Gómez Barreiro / A Coruña / Xubilado /

  224. María Otero Canabal / Forcarei / Estudante /

  225. Francisco Susavila Cajaraville / Brión / Xubilado /

  226. Alfredo Rua Rua / Orense / Veterinario /

  227. Elvira Lago Mariño / Gondomar / Mestra /

  228. Paula Alexandre Teixeiro / A Pobra do Caramiñal / Técnica de normalización lingüística municipal /

  229. Paulino Peña Álvarez / Ourense / Mestre /

  230. Belen Martinez Diaz / Fene / Limpadora /

  231. Pedro Domínguez Vilar / Ares / Traballador do Sector Naval /

  232. Lucía Estévez Costa / Tomiño / Tradutora /

  233. Ana Carbajal / Soutomaior / Mestra /

  234. celsa / vigo / autonoma /

  235. Iria Garcia Martinez / Fene / Educadora social /

  236. David Casado Neira / / /

  237. Luis Piñon / Pontevedra / Arquitecto /

  238. Arximiro B. Villar González / Santiago de Compostela / Profesor e escritor /

  239. Francisco Sardiña Sanmartin / Fene (A Coruña) / Juvilado /

  240. Úrsula Prego Regueiro / Cerceda / Deseñadora gráfica e fotografa /

  241. Olga garcia portela / Castro ribeiras do lea / Carnicas /

  242. Manu Mahía Gómez / Santiago de Compostela / Xornalista /

  243. María Dolores Puga Vilaboa / Vigo / Patronista /

  244. Alberto Prieto Magdalena / O Grove / Informático /

  245. Inmaculada Gayoso Neira / Lugo / /

  246. Xoán Paulo Burgos Casas / Poio / /

  247. Josefina López Pico / Fene / Servizo limpeza /

  248. Alba Marinha Souto Carrillo / Vigo / Gestom cultural /

  249. Xoan Carlos Diéguez Laranxo / Ourense / Administrativo /

  250. Manuel Alonsom Varela / Ferrol / Músico /

  251. Xoán Carlos GARRIDO COUCEIRO / A Estrada / Profesor de Secundaria /

  252. Sara / Amsterdam / Arquitecta /

  253. Olga S. Rojo / Ourense / Estudiante /

  254. Raúl Varela Nóvoa / Gustei coles / Carroceiro /

  255. Sonia Díaz / Brión / xornalista /

  256. Adrián Domínguez Díaz / / /

  257. Xosé Bieito Coello Coello / As Pontes / Xubilado /

  258. Ana Isabel Díaz González / Coles-Ourense / Mestra /

  259. Eladio Domínguez González / Gustei (Coles) / /

  260. Xela López Blanco / Ourense / Funcionaria Educación /

  261. Xoán Carlos Pardo Martínez / / /

  262. Ricardo Tamayo Cobo / Barcelona / Tecnico /

  263. Pablo Montero Nóvoa / / /

  264. FRANCISCO XABIER DIAZ GONZALEZ / / /

  265. Maria do Pilar Barros Barco / O Carballiño / Xubilada /

  266. ana maria gestal palla / a coruña / dependenta /

  267. Beatriz Parga Massa / A Coruña / Docente /

  268. Ana María Mosquera Pérez / Santiago de Compostela / Profesora /

  269. Rubén Sequeiros Ferreira / Ponteareas / Teleoperador /

  270. Patricia de Lorenzo González / Ames / Artes Escénicas /

  271. ROSA M. CONDE VIEIRO / Compostela / Docente /

  272. Alba Novoa Pereira / Ourense / /

  273. Antía Gonzalez / Ourense / /

  274. Belén Quintela Yáñez / Cervo / Sanitaria /

  275. Rafael Arias / Vilalba / /

  276. Delio García Represas / Ponteareas / Profesor /

  277. Aser Díaz González / Ourense / /

  278. Mª dos Anxos González Refoxo / A Coruña / /

  279. Gema Solis Diaz / Santiago / Funcionaria /

  280. Ester Silva Potí / Santiago de Compostela / Psicóloga /

  281. Ángel Félix Quijano Medín / Ponteareas / Profesorado /

  282. Artur Benito / Rianxo / /

  283. Rosario Touriño garcia / Oleiros / Xubilada /

  284. Sergio Pérez Veres / Riva De Ruesga / Jardinero /

  285. Polo Perez Rodal / Ponteareas / Miñas labouras /

  286. Begoña Sánchez Zabala / A Coruña / Comercial /

  287. Daniel Vidal Bravo / Rianxo / Policia /

  288. Isabel Vigo Rodríguez / Catoira / Autónoma /

  289. JOSÉ ALBERTO MUÑIZ PASCUAL / ORDES / PROFESOR /

  290. Antía Salve Bouzo / Ourense / Veterinaria /

  291. David salve Merino / Sanxenxo / Comerciante /

  292. Alba Vidal Paz / A Coruña / Estudiante /

  293. Amara Añón Gándara / Compostela / /

  294. Ramón Fernández Alfonzo / Ferrol / /

  295. María Xosé Bravo / A Coruña / Ensinante /

  296. Lucía Alexandre Teixeiro / Lugo / Traballadora Social /

  297. Carlos Valcárcel Rivero / Pontevedra / Professor /

  298. Elisa Otero Puza / Vigo / Pensionista /

  299. Beatriz Fernández Lemos / Vigo / /

  300. Alba Fidalgo Bugarin / Vigo / Operaria /

  301. María Beatriz Fernández Vázquez / Abegondo / Técnica de normalización lingüística /

  302. Lucas de Fontela / VIVEIRO / Professor /

  303. Matilde Pena González / Santiago / Mestra /

  304. Inmaculada Campos Vaz / Ourense / Profesora /

  305. Cristina Lopes / Salvaterra de Miño / /

  306. Antonio Grandal Pita / San Sadurniño / Avogado /

  307. Santiago Moroño Arenas / Compostela / Engenharia /

  308. Luis Losada Rodríguez / Pontevedra / Mestre /

  309. Jesús Nieto Rodriguez / Vigo / Mantemento /

  310. Jorge Rosendo Blanco / Avión / Empresario /

  311. Xacobe Rodriguez Vila / / Operario limpeza /

  312. Sofía Calo Vidal / / /

  313. Maria Rosario González Seoane / Santiago / Persoal laboral Xunta de Galicia /

  314. Francisco Calo Vidal / Pontevedra / /

  315. Julio Iglesias Corchero / / /

  316. Roberto López L. / Vigo / Tec.Sup.PRL /

  317. Ana Santomé / Redondela / /

  318. Álex Alonso / Pontevedra / Tradutor Xustiza /

  319. Xosé Carlos González Añón / Outes / Funcionario da USC /

  320. Ana Gallego / Madrid / Estudiante /

  321. Mónica Fernández Valencia / Barbadás / /

  322. Xurxo Otero Dacosta / Pazos de Borbén / Aux. Admvo. /

  323. Luis perez capon / Lugo / Prexubilado /

  324. Xan Losada / Barbadás / Enxeñeiro técnico agrícola /

  325. Rosa Valcárcel Vázquez / Santiago de Compostela / Aux. administrativa /

  326. Marga Garcia / Santiago de Compostela / /

  327. Alicia Mínguez Silva / Ourense / /

  328. María del Carmen Domínguez Soto / Meis / Psicóloga /

  329. Manuel Ferreiro Fernández / Oleiros / Profesor /

  330. Tomás Lillo Ortiz / VIGO / Estudante /

  331. Martín Domínguez Díaz / Gustei, Coles / Autónomo /

  332. Carme Vilariño Vilariño / A Coruña / /

  333. Lidia Gómez / Compostela / Técnica Superior Apoio Investigación /

  334. Marta Alonso Fernández / Vigo / Estudante /

  335. Mónica Pazos / Foz / Profesora /

  336. Xavier Sánchez / Santiago / Docente /

  337. Fatima Rodríguez Fernández / Oleiros / Comercio /

  338. santi pousa / Pontevedra / Construcion /

  339. Natalia Faro Lubians / Salvaterra de Miño / Estudante /

  340. CEIP Plurilingüe de Xermade / Xermade / /

  341. Javier Carral Nailor / Ourense / Mestre /

  342. Xosé Carlos Veiga Buxán / Monfero / /

  343. Mariaanunciacion grandegrande / Vigo_ / Xubilada /

  344. Montserrat Carreiro Fernández / Vigo / Enfermería /

  345. Ramón Eugenio Modas Freiria / Vigo / Adminustrativo /

  346. M. Neves Paz Vilar / Ribadeo / Técnica de cultura /

  347. Unai Martínez Rodríguez / Salceda de Caselas / /

  348. Xosé Santamarina Diaz / Ribadeo / Xubilado /

  349. Nilo Carballal Vázquez / Lugo / Ensino /

  350. Ramón García Valiño / A Coruña / /

  351. Emilio Romero Rodríguez / Cabanas / Prexubilado Navantia /

  352. José Luis Saavedra Cepeda / Santiago de Compostela / Funcionario /

  353. Emma Abella Cruz / Malpica de Bergantiños / Profesora /

  354. Maria do Pilar Xiràldez Outeda / Meis / Mestra /

  355. Verónica Pérez / Culleredo / Educadora /

  356. Concepción Sánchez Sanchez / A Coruña / Xubilada /

  357. Francisca Vázquez Lagos / Culleredo / Funcionario /

  358. Xosé Ramos Rodríguez / A Coruña / Profesor /

  359. Xesús Arrizado Yáñez / Lugo / Empregado público /

  360. Carmela capeans / Santiago / /

  361. Xosé Valcárcel Sánchez / Lugo / xubilado /

  362. Francisco Arrizado Eanes / Lugo / Xubilado /

  363. Ángela Souto Alcaraz / MADRID / Xubilada /

  364. María Mariño Prado / Lugo / /

  365. Lola Fernández / Lugo / Mestra xubilada /

  366. Félix Jorquera Caselas / Vilalba / Comunicación /

  367. Maribel Tato Sánchez / Vigo / Libreira /

  368. Sara García Pérez / Culleredo / Hostelaría /

  369. Saray Boga Suárez / Culleredo / Traballadora conta axena /

  370. Dolores Dominguez Santos / Santiago de Compostela / Xubilada /

  371. Camilo Vila García / A Corunha / Educador /

  372. Fernando Arrizado Abuín / Lugo / Xornalista /

  373. Carlos Ares / A Coruña / A Coruña /

  374. Melina de Siqueira de Castro / Lugo / Integradora Social /

  375. Tamara Mecías Castro / Touro / /

  376. Manuel Garcia Mel / Lgo / Funcionario /

  377. Ana María Fra Enríquez / O Carballiño / Desempregada /

  378. Santiago Seco Pértega / Foz / Xubilado /

  379. Juan romero amenedo / A coruña / Aparellador /

  380. xosé lois leirós gude / vilagarcía de arousa / xubilado/activista social /

  381. Bieito Landeira Saavedra / A Coruña / Inspector de Campo /

  382. Frsnvisco Xavier Landeira Amado / A Veiga( Vegadeo) / pensionista( mestre) /

  383. M.Josefa Saavedra García / A Veiga / Mestra xubilada /

  384. Manuel pato vidal / Ourense / Axesoria /

  385. Carmen Fernández Rodríguez / A Coruña / Xubilada /

  386. Alba María Eirín Seijas / A Coruña / Auxiliar Administrativa /

  387. Fina Lázaro Rodriguez / LUGO / Pensionista /

  388. Paula Páramo Méndez / Ourense / /

  389. Pilar Alonso / A Pontenova / /

  390. Xoán Ramiro Cuba Rodríguez / Lugo / Funcionario /

  391. Alfonso Tellado Sande / San Sadurniño / Pensionista /

  392. XOSE CASTRO RATON / Vilagarcía de Arousa / Bancario /

  393. Vanessa Navarro Beloso / Meis / /

  394. Ramón Vázquez García / Oleiros / Xubilado /

  395. Pilar Caamaño abeijón / Oleiros / /

  396. Xosé Lois Vilar Rodríguez / Xuño-Porto do Son / Xubilado /

  397. Marisa Vázquez Gómez / Oleiros / Xubilada /

  398. adela garcia / Ourense / Xubilada /

  399. María Jesús Piñeiro Lema / A Coruña / Xubilada /

  400. José M. Molinelli Barba / Oleiros / Docente /

  401. Antía García / Lugo / /

  402. Xose Lois García Gómez / Lugo / Xubilado /

  403. Piluca Escariz Quintás / A Fonsagrada / /

  404. Mª Xosé Lázare Fouce / / /

  405. Xosé M. González .Brais / Burela. / Empregado /

  406. Maria Jose / a coruña / xubilada /

  407. Lorena Fernández Barreiro / Santiago de Compostela / /

  408. Isaac Eiriz Nevado / L' Hospitalet de Llobregat / Carteiro /

  409. Elena Fernández Montes / Chantada / Empregada pública /

  410. Christina moreira / A Coruña / Tradutora intérprete /

  411. Lucas O. Blanco / Vilalba / Hostelería /

  412. Javier Sema Aragon / Ponte do Porto / Mestre xubilado /

  413. María Calvo Torres / Ribeira / Profesora /

  414. Xose Francisco Pardo Teijeiro / Nigran / Profesor /

  415. Sabela Pernas Soto / Santiago / Docente /

  416. MANOEL ANXO GARCIA TORRES / Verim / Avogado /

  417. Xose de Navia / Vigo / Xubilado /

  418. Diego Vázquez / / /

  419. Rosa M Darriba Calviño / Camposancos, A Guarda / Medtra /

  420. Isabel Vallejo Pinín / / /

  421. Maria Argiz / Vigo / Avogado /

  422. Ángeles Vallejo Pinín / Lugo / Xubilada /

  423. Raquel Rodriguez Martinez / Ames / Produción TVG /

  424. Laura Cereixo Barreiro / Teo / Enxeñeira Forestal /

  425. Natalia Paleo Mosquera / Santiago / Politologa /

  426. Veronica López Vallejo / Lugo / Enfermeira /

  427. Nuria Núñez Rolán / Campobecerros / Dependenta /

  428. Olga sanchez outeda / Vigo / Autonoma /

  429. María Guillén García rcía / Santiago de Compostela / /

  430. Xaneco Tubío / Outeiro de Rei / Luthier /

  431. Carolina Nogueira Lemos / Moaña / Empregada cadea de alimentación /

  432. Nicolau Vallejo Senra / / /

  433. Juan Gulias Baliňo / O Milladoiro / /

  434. Juan Vergara / Bruxelas / /

  435. Alexandre Espinosa Menor / Bertamiráns / Informático /

  436. Víctor Dios Álamo / Catoira / Profesor /

  437. Concha García Vázquez / A Coruña / Administrativa /

  438. Lourdes García Vázquez / A Coruña / Funcionaria interina /

  439. Maria Gesto Mendez / Corme-Porto / empregada de hogar /

  440. Julia Cantero Benito / A Coruña / /

  441. Luis Rivera Quero / St. Cugat del Valles / consultor /

  442. Patricia Iglesias Fernandez / O Pino / /

  443. Ruth Layús Quiroga / Ourense / Xefa do equipo de revisión de Google ao galego /

  444. Eduardo Fernández Díaz / A Estrada / Estudante /

  445. Ernesto Rodríguez Mariño / A laracha / /

  446. Cristina Fernández / O Pereiro de Aguiar / docente /

  447. Xerome Calero Prado / Vigo / Ex /

  448. Brais García García / Bergondo / Estudante /

  449. Lola alonso castro / Rinlo-ribadeo / Docente xubilada /

  450. Sandra Lorido / Milladoiro / /

  451. Javier Gayoso Ponte / Bergondo / Mestre /

  452. Jesús Manuel Pampín Sánchez / Santiago / /

  453. Adolfo Vázquez Fernández / Ourense / /

  454. Sara Requeijo / Lugo / /

  455. JUAN RAMON PONTE / noia / mariñeiro /

  456. Baldomero Diéguez Dos Anxos / O Barco De Valdeorras / Traballador /

  457. Jesica Sobrado Rodríguez / L'Hospitalet de Llobregat / Educación /

  458. Mar Isern / Figueres / /

  459. Martín Ramos / Ortoño / lingüista /

  460. Manoel Campo Fernandez / Nogueira de Ramuin / Xubilado /

  461. Davide Leira Caparrós / A Coruña / Interino Xunta /

  462. Luz Marcos Buján / Oleiros-A Coruña / Xubilada "activa" /

  463. Teresa Fiaño Gándaras / A Coruña / Docente /

  464. Paz GonzalezMadroño / A coruña / Xubilada /

  465. María Isabel Souto Calviño / A Coruña / /

  466. María Carmen Martínez González / Vigo / /

  467. xosé ramón iglesias rodríguez / alcalá de henares / funcionario /

  468. XESUS PEREZ OTERO / Vigo / Funcionario Xubta /

  469. Xosefina Ferrás Sexto / Compostela / Autónoma /

  470. Xabier Paz Rodríguez / A Coruña / Xubilado /

  471. Maryem Sali Duque / A Coruña / /

  472. M. Carmen Diéguez Rodríguez / Bera / Dependienta /

  473. Teresa García Varela / Bergondo / /

  474. Xulio Maside / Santiago de Compostela / Cientista e docente /

  475. Lorena Vázquez Rodríguez / Vigo / /

  476. Antonio pliego martinez / Pontevedra / Funcinario /

  477. Andres Fernandez Martinez / Teo / Xubilado /

  478. Germán Abeleira / Arteixo / Traballador de apoio /

  479. Anxela Pousa Ortega / Sanxián, O Rosal / /

  480. ARAMANDO XOSÉ HERRERO MAYOR / A Coruña / profesor primaria /

  481. Julia Rigueiro García / A Coruña / /

  482. Rosa María Pombar Diéguez / Cambre / Profesora /

  483. Xorxe Lourenzo Varela / Narón / /

  484. Xavier Rial Vieites / Santiago / Autónomo /

  485. Marcos Rodríguez Vázquez / Santiago de Compostela / Fotografía /

  486. Paloma Barrera Crespo / Lugo / Tradutora /

  487. Carlos Rodríguez Vázquez / Teo / /

  488. María Loureiro Giráldez / / /

  489. Lucía Ferro Diz / Pontevedra / /

  490. Marta Villamarín Seguín / Xinzo de Limia / /

  491. Xosé Antòn Parada Fernández / Ribeira / Xubilado /

  492. Francisco Trastoy Lindin / MADRID / Desempregado /

  493. Alba Glez Carballo / / /

  494. Adrián Levices Casal / Monforte de Lemos / Tradutor /

  495. Roxana Volio Monge / A Coruña / Antropóloga /

  496. XOSE RAMON ROBES CAMPOS / vigo / Servizos /

  497. Helena / O pino / Productora teatral /

  498. María Dolores pardo yanguas / Soria / Médico /

  499. María José Martínez - Almeida Fernández / Nigran / Traballadora do Estado /

  500. Maria Narro Vidal / / /

  501. Ignacio Martínez Vázquez / A Coruña / Avogado /

  502. María Del Mar Freire Castro / A Coruña / /

  503. Daniel Ríos Dávila / A Coruña / Administrativo /

  504. Carla Ordóñez Hermo / Rianxo / mestra /

  505. Luis Iglesia Besteiro / A Coruña / Actor /

  506. Lucía Cota Fernández / Vigo / Mestra /

  507. Camino Romero Zalona / Vigo / /

  508. Ángela / Salceda de Caselas / /

  509. Ruben Fernández Vilariño / Pereira (Bande) / Patrimonio /

  510. Consuelo Beade / Oleiros / Mestra /

  511. Ángeles Lareo / Culleredo / Mestra /

  512. carlos rios / Pontevedra / Reformado /

  513. Carlos Pita Albo / A Coruña / Mestre EP /

  514. Diana Melendrez Tapia / A Coruña / Veterinaria /

  515. Dolores Acosta Blanco / Coruña / Técnico Anatomía Patolóxica e Citoloxía /

  516. Sandra Rguez / Burela / /

  517. Oscar Varela Fernández / Mediña 20 ombre pontedeume / Veterinario /

  518. Xerardo Casal Urcera / Lugo / Docente /

  519. Noa Insua Amigo / Santiago de Compostela / Estudante de filoloxía galega /

  520. Marta Fernández Caldeiro / Lugo / Estudante /

  521. Manuel Santín Fernández / Cervantes, Lugo / Estudiante de filosofía /

  522. Noelia Castedo Caldeiro / Lugo / Estudante /

  523. Rodrigo Fernández López / Becerreá / Estudante /

  524. Javier Cadenas Díaz / Becerreá / Estudante de química /

  525. Estefanía Doural / Vigo / Estudante /

  526. Maria Otero Fernández / Santiago / Médica /

  527. Jose Jacinto Guayasamin Quintana / Quevedo / Estudiante /

  528. Nicolás Vidal López / Fene / Xornalista /

  529. Adrián Vázquez Valiño / Campo Lameiro / Autónomo /

  530. Natalia Tato Rodríguez / Campo lameiro / Monitora /

  531. Xosé Palacio Perulero / Santiago de Compostela / Profesor /

  532. María Xosé Fernández Rivas / Santiago de Compostela / Profesora /

  533. Miriam Cuiña González / Milladoiro / Comercial /

  534. Mariña Palacio Fernández / Santiago de Compostela / Estudiante /

  535. Cristina Varela Fernández / A Coruña / Veter9 /

  536. Manuel Rodríguez Cobas / Noia / Mestre /

  537. Sara Serrano de Sousa / Vigo / /

  538. Javier Fernandez Viz / Pontevedra / /

  539. Xosé Carlos Cid Tesouro / Ribadeo / Reformado /

  540. MANUEL ADAME MOLDES / VIGO / EDUCADOR SOCIAL /

  541. MARÍA OLGA ÁLVAREZ SÁNCHEZ / VIGO / MESTRA /

  542. Xosé Antón home Núñez Álvarez / Lugo / Xubilado /

  543. Isabel de la Iglesia Prego / Cerceda / /

  544. María Eva Méndez Fernández / Allariz / Profesora /

  545. Rosa Suárez Redondo / / /

  546. Santiago Esteban Radío / Sanxenxo / Profesor /

  547. Xoan Domínguez Cabaleiro / As Pontes / Barbeiro /

  548. Jorge Mouriño Lourido / Cervela, Antas de Ulla / Biólogo empresario /

  549. Pedro Paulo Gómez Rielo / A Coruña / Funcionario /

  550. Carlos Alonso Piñeiro / / /

  551. Xulio Mariño Ruiz / Cangas / Xubilado /

  552. Carlos Heras Martínez / A Coruña / Tradutor /

  553. Fernando Sarasketa Fernandez / santiago / xornalismo /

  554. Ana María Pérez Rico / Cervás - Ares / Mestra /

  555. SIMÓN MUÑIZ PÉREZ / ORDES / OPOSITOR /

  556. ABEL MUÑIZ PÉREZ / ORDES / ESTUDANTE /

  557. Alba Viqueira Nouche / / /

  558. Beatriz Nouche Rey / Ordes / /

  559. Miguel Ángel Viqueira Campos / Ordes / /

  560. froilan pallin / lugo / administracion /

  561. Pilar Tobar Conde / A Coruña / Docente /

  562. CheloVazquez Moure / Culleredo / Xubilada /

  563. Jose Alvarez Sousa / Bergondo / Pensionista /

  564. C. García Antelo / Pudenza / Enxeñeiro /

  565. Rita Rivas Amoedo / Pontevedra / Xubilada /

  566. Miguel Rivero Covelo / Chapela- Redondela / Docente /

  567. Iria González Ballesteros / Vigo / Mestra /

  568. Francisca Loira Santiago / Bergondo / Xubilada /

  569. Antonio Puentes / Ames / /

  570. Carolina Meizoso / FERROL / Poeta, Contista, Música, ... /

  571. Daniel Rodríguez Solloso / Ferrol / Estudante /

  572. Jesús Martínez Taboada / A Coruña / Demandante de emprego /

  573. Vanessa García Calvo / Cambre / Profesora /

  574. Roberto Otero Ledo / Vigo / Auxiliar técnico /

  575. Cris / A Coruña / Actriz /

  576. Asier Arakama / Beasain / /

  577. Ruth Boente / Ponteareas / Camareira /

  578. Xoàn Daniel Rosales Rivas / Marin / Forestal /

  579. Pablo Fernández Ans / A Coruña / Aparellador /

  580. Xurxo Breogán COSTA LÓPEZ / O Irixo / Enxeñeiro Informático /

  581. Maria del mar varela lamas / O irixo / /

  582. Patricia Herráez Sánchez / Compostela / Traballadora Social /

  583. Paulo Bustelo Codesido / Santiago de Compostela / Enxeñeiro Informático /

  584. Miguel González Szamocki / Teo / Actor/docente /

  585. Maria nadia Rodríguez Barreiro / Santiago de Compostela / /

  586. Paulino / Vilasantar / Xubilado /

  587. Ramiro Padín Bugallo / Cambre / Enxeñeiro /

  588. Iñaki Dueñas Otero / Pontevedra / Estudante /

  589. Antonia María Villarino Fernández / Rubí (Barcelona) / /

  590. Xose Ramon Branco Sueiro / Moraña / Médico /

  591. Lara Santos Suárez / Miño / Tradutora-intérprete /

  592. Xosé María Fernández Martínez / Vilagarcía de Arousa / Docente Xubilado /

  593. Francisco Xosé Candia Durán / Lugo / Profesor /

  594. Manoel Irixoa Cousillas / Donostia (Gipuzkoa-Euskal Herria) / Xubilado /

  595. Margarida Maceira Figueira / Corcubión / Profesora /

  596. Raúl Ríos Pampín / Ordes / Estudante /

  597. Águeda Paz Pombar / Cambre / estudante /

  598. Manuela Vázquez Sánchez / Santiago de Compostela / Actriz /

  599. Ángeles Sánchez Curros / CAMBRE / Carpinteira /

  600. Cristian Trigo Buceta / Moraña / Estudante /

  601. Sara Martínez Casal / Moraña / Estudiante /

  602. Helena González / Carral / /

  603. Oscar Lamas / A Coruña / Estudante /

  604. Lucía González Leobalde / / /

  605. Martiño Paz Pombar / / /

  606. José Luís Álvarez Salgado / Vilalonga (Sanxenxo) / Comercial /

  607. Carlos Boullón Agrelo / A Pobra do Caramiñal / Médico /

  608. Miguel Boullón Cassau / / /

  609. Nieves alvarez santamarina / Vigo / Odontologa /

  610. Xabier Posada Durán / / /

  611. Mª Carmen Bello Flores / Betanzos / Ensino /

  612. AMPARO ALVAREZ GONZALEZ / A CORUÑA / ADMINISTRATIVA /

  613. Laura Pérez Orosa / Vilalba / /

  614. Vanesa Otero Fernández / Abadín / Docente de lingua galega /

  615. Marcos Suárez Varela / Vilalonga- Sanxenxo / cociñeiro /

  616. Sonia Cristina Dos Santos Pereira / Vilalonga- Sanxenxo / autonoma /

  617. Antonio Sanchez Andrade / Cospeito / Administrativo /

  618. Marcos melendez alonso / Ramirás / Autonomo /

  619. Francisco Luis Campos Vaz / Ourense / Docente /

  620. Mª Josefa Rodríguez Valcarce / Ourense / Profesora /

  621. Martiño Pérez Gómez / Barcelona / /

  622. Bárbara Fernández Cidón / Barcelona / /

Nais e Pais polo Ensino en Galego

Colectivo constituído por un grupo de persoas preocupadas pola inexistencia de oferta educativa en galego e polo escaso valor social que segue a ter a nosa lingua. Saber máis

Ler máis
Observatorio de Dereitos Lingüísticos

Membros da xudicatura, da avogacía, sociolingüístas, docentes universitarios e profesionais do Dereito, sensibilizados co a lingua galega. Saber máis

Ler máis
Fundación Vía Galego

Fomentar o intercambio cultural cos outros territorios pertencentes ao sistema linguístico galego-portugués. Saber máis

Ler máis