Campañas Noticias da Mesa

En galego sen límites. Non aos recortes ao galego. Asina

Cartaz Lomce: En galego sen límites

As modificacións introducidas coa LOMCE na carga lectiva de diferentes materias da ESO incrementan a discriminación da lingua galega por riba da que xa vén sufrindo por mor do Decreto 79/2010 de plurilingüismo. A aplicación da LOMCE ten como consecuencia nefasta que o alumnado de ESO teña 31 horas de docencia en español fronte a 18 en galego, se cursa ensinanzas aplicadas, e  21, se cursa ensinanzas académicas. É dicir, o alumnado recibe 13 horas menos de docencia en galego ca en español na modalidade de ensinanzas aplicadas e 10 menos nas académicas, no conxunto da ESO. Son datos que se suman á redución da presenza do noso idioma nas aulas por causa do Decreto 79/2010: ausencia de medidas destinadas á inmersión na nosa lingua na educación infantil en contornos castelán falantes, redución do uso vehicular do galego a un terzo ou menos dun terzo nos centros plurilingües, prohibición do uso do galego nas materias técnicas que teñen a función de connotar positivamente o uso da nosa lingua, ausencia de concreción das materias e dos módulos que deben ser impartidos en galego en niveis como EPA ou FP, etc.; medidas absolutamente desaconselladas por persoas expertas e moi eficaces para restar falantes ao noso idioma.

Esta é a realidade, non a que nos pretenden trasladar facéndonos crer que estamos nunha situación de normalidade. A nosa lingua está oprimida por unha lexislación que lle impide respirar e que a afoga cada día máis. O lingua galega precisa espazo e hoxe máis que nunca necesita que o ámbito educativo aposte decididamente pola normalización plena, pois é xa a única ferramenta que pode impedir que o noso idioma se vexa cada día máis reducido por uns usos sociais que non lle dan ningunha oportunidade. Se na rúa, no comercio, no ocio, nos medios de comunicación, no cine, na prensa ou na televisión o alumnado non atopa referencias para poder desenvolverse en galego, a escola ten que darlle esa ferramenta e ten que garantir que o día de mañá sigan sendo galegas e galegos e iso só pode ser posíbel se falan galego. Porque a lingua é o que nos identifica, sen ela, como dixo Manuel María, non somos ninguén.

Unha política lingüística verdadeira, que realmente queira garantir a pervivencia da nosa lingua, só pode propor, hoxe por hoxe, que o ensino sexa en galego. Será o único medio de construír o seu futuro.

Por iso propomos que se elabore un novo decreto que aposte polo ensino en galego, sen escusas nin subterfuxios, e que a Consellaría demostre un compromiso coa nosa lingua adoptando a primeira medida que redundaría no incremento do seu uso: a derrogación inmediata do Decreto de plurilingüismo.

A Mesa mantén a súa actividade grazas ás socias e socios.
Colabora connosco asociándote

Deixar o teu apoio a esta campaña

XHTML: Podes usar as seguintes etiquetas: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Apoios para: “En galego sen límites. Non aos recortes ao galego. Asina”

  1. Cintia Pedrosa París / Muros / /

  2. Pablo Vicente Baz / A Guarda / Estudante /

  3. Érika Mato Fernández / Arteixo / /

  4. Luís Cebral Viña / A Coruña / /

  5. Craig Patterson / A Coruña / Autónomo /

  6. Miriam Queiruga Iglesias / Rianxo / Estudante /

  7. Xavier Frías Conde / / Profesor universitario /

  8. Marta Pérez Rey / A Coruña / /

  9. Serafín Vicente Lorenzo / Cambre / Reformado /

  10. Antonio Miguez Amil / Ribadavia / Informador e xestor turístico /

  11. Maria Presas / Tui / Enxeñería Química /

  12. Xosé Cotelo Freire / A Laracha / /

  13. Alejandro Pose Rama / Carballo / Estudante /

  14. Anxo Soto García / Marín / Profesor FP Cociña e Pastelaría /

  15. ÓSCAR BERNÁRDEZ PÉREZ / BUEU / XORNALISMO /

  16. Fernando López Jiménez / Neda / Deseñador gráfico /

  17. Inés Mosquera Calvo / Padrón / Mestra /

  18. Beatriz Fernández Lemos / Vigo / Bióloga /

  19. Gustavo González Milo / Pontevedra / Fisioterapeuta /

  20. María Vilariño Suárez / A Coruña / Docente /

  21. Xose Collazo Regueiro / A Laracha / Parado /

  22. Bernabé Sequeiros Pinzás / Baiona / Camareiro en cafetaría de instituto /

  23. Santiago Varela Pedreiro / Ferrol / Ensinante /

  24. Martìn Bocixa Ramos / A Laracha / comercial /

  25. Ana Belen Moreda Rodriguez / Vigo / Profesora lingua galega /

  26. Sofía Iglesias Cimadevila / Teo / Artesá /

  27. Francisco González Lousada / A Coruña / Ensinante /

  28. Narsés Mira García / Ferrol / Autónomo /

  29. Ramón Antonio Iglesias Ferreiro / A Coruña / /

  30. Luís González Rodríguez / Vigo / Profesor Universidade /

  31. Carlos Cayetano Vizcaíno Fernández / Perillo-Oleiros / Docente /

  32. Melani Oliveira Dominguez / Dodro / Estudante /

  33. Lorena Espiñeira Cotos / A Coruña / . /

  34. Gonzalo Abalo Alvarez / Madrid / Enxeñeiro /

  35. Ramón Coira Luaces / Ourense / Funcionario de prisións xubilado /

  36. Miguel A. Neira Romero / valdovinho / /

  37. Antonio Fernández Jorge / A Coruña / Técnico informático /

  38. Víctor Manuel casas regueiro / Lugo / Montador /

  39. Cristina Iglesias Mougán / Ribadumia / Ensinante /

  40. Xulia Mira / Laxe / Docente substituta /

  41. Ana Gomez / Caldas de Reis / Asalariada /

  42. Jacinto Albela Castro / Vedra / estudante de Dereito /

  43. Aurelio Rey Frojan / PORTAS / Enfermeiro /

  44. Xoán Manoel Sande Muñiz / A LarachaA / Administrativo /

  45. Noelia Prieto / A Veiga / Administrativa /

  46. Damián Valverde Rodilla / Tomiño / desempregado /

  47. Begoña Varela García / A Corunha / Educadora infantil /

  48. Raúl bugalho / ferrol / ensino /

  49. María Tato Sebio / Santiago / TES /

  50. Mar Hermida Pico / A Coruña / Nai /

  51. Daniel Padin Gonzalez / Sanxenxo / Xestor de operacións /

  52. Brais Vigo / Galiza / ------ /

  53. Paulo Filgueiras Fachal / Miño / Profesor /

  54. Encarna Beiro / Compostela / Investigación Clínica /

  55. Mónica Roca Ares / Guitiriz / /

  56. Manuel gonzález prieto / Compostela / Guía de museo /

  57. Natalia Sanmartín Taboada / Vilagarcía de Arousa / profesora de linguas /

  58. Antonio Saa Tesouro / Maceda / Funcionario /

  59. Francisco Rey García / Caión / Investigador pósdoutoral - Ciencias /

  60. Ana Belen Breijo Gundin / San Sadurniño / Comercial /

  61. Duarte Basoa Anca / / /

  62. Xurxo Filgueira Vázquez / Pontevedra / Médico /

  63. Helena Varela Castro / Carball / Enfermeira /

  64. Íria Fernandes Moscoso / Cangas (Foz) / Estudante Mestrado Profesorado /

  65. Xosé Anxo Cruz Mahía / Bergondo-A Coruña / Técnico Audiovisual /

  66. Rosario Bañobre González / Vilanova de Arousa / Profesora EEMM /

  67. Xaime Lis Corral / VIGO / /

  68. Marcos Xose Seoane Vazquez / peisaco- A Laracha / /

  69. Marcial Castro Seijas / Santiago de Compostela / Xerente empresa automoción /

  70. Xulia Martinez / A Coruña / Substituta /

  71. Maria josé porto parente / Barbadás / Funcionaria /

  72. Paula Castro / Ferrol / Mestra /

  73. Patricia Domínguez Martín / Salamanca / Estudiante /

  74. Sonia Iglesias Cimadevila / Teo / Estudante /

  75. Domingo Casáis Gude / Ribeira / Autonomo /

  76. Enrique Parcero Rodríguez / Vigo / Traballador da Xunta /

  77. Dores Vidal Peón / Ribeira / Administrativa /

  78. José Manuel Sío Docampo / Mos / Tradutor /

  79. María Aparicio / La Bañeza / Estudiando /

  80. Jose F. Muíño Aragón / Nigrán (Pontevedra) / /

  81. Xosé H. Porto Varela / Gondomar / Cooperante /

  82. Teresa López Rodríguez / Sarria / Pofesora de galego no Bierzo /

  83. Cilha Lourenço Módia / A Corunha / Professora /

  84. Uxía Santos Seoane / Laxe/ Cabana de bergantiños / Estudante /

  85. Xesus Ledo Patao / A Coruña / Hostaleiro /

  86. Uxía Santos Seoane / Laxe / Estudante /

  87. Mónica Pazos Martínez / Foz / Profesora /

  88. Uxía Santos Seoane / Galicia / Estudante /

  89. Cristina Andrade / A Pobra do Caramiñal / Profesora /

  90. Adrián Míguez Lorenzo / Redondela / Delineante /

  91. Miguel Ángel Castro / Lalín / /

  92. Begoña Edreira Pérez / Vimianzo / Producción Audiovisual /

  93. Cándido Fernández Domínguez / O Carballiño / Docente /

  94. Ana Gravata Ramos / A Coruña / Profesora /

  95. Elvira Morales Rega / A Coruña / /

  96. mely blanco lombardero / ribadeo-lugo / peon de cultura /

  97. Xosé Antón López Rodríguez / A Coruña / Actor /

  98. Alexandre López Roy / Corcubión / Mozo almacén /

  99. Paulo Fernández Mirás / Ordes / Estudante /

  100. Begoña Sanjurjo Rodriguez / CAMBRE / /

  101. Ana Pérez Teijeiro / Lugo / Bibliotecaria /

  102. Ana Belén Vázquez Padal / / /

  103. xose uxio rey fernandez / O Pino / xubilado /

  104. Ana María Santos Miñones / Vimianzo / Administrativa /

  105. Carlos Outeiro Baamonde / Valdoviño / Enxeñeiro /

  106. JOSEFA ARIAS VÁZQUEZ / A CORUÑA / XUBILADA /

  107. Francisco García Trigo / Corcoesto / Bombeiro /

  108. Silvia Muíño Naveira / Betanzos / Técnica de normalización lingüística /

  109. Bráulio Amaro / Vigo / Profesor /

  110. Esther Fernández Fernández / Ponteareas / Desempregada /

  111. Clara Sanjurjo / A Coruña / /

  112. Manuel Iglesias Lòpez / O Burgo / /

  113. Silvia Iglesias Alonso / Vigo / Profesora /

  114. Álvaro Blanco Vázquez / Tafalla / Operario /

  115. Miguel Anxo Rodríguez Pena / Pontevedra / Docente /

  116. Gabriel Pita López / Valdoviño / Industria /

  117. Tamara Alvarez / Zas / Estudante /

  118. Xabier De Miguel Vilariño / Vigo / Mensaxeiro /

  119. Raquel Lopez Rey / Betanzos / /

  120. Daniel Asorey Vidal / Santiago de Compostela / Docente /

  121. Rosana Pérez Fernández / A Pobra do Caramiñal / Funcionaria /

  122. Susana Ferreiro García / Vigo / Profesora /

  123. Lara Mera Iglesias / Touro / Estudante /

  124. Purificacion cabido perez / Compostela / Profesora /

  125. Celia Lamela / Lalín / profesora de secundaria /

  126. Roberto Martín Dopici / Ferrol / Médico /

  127. Victoria García Rebollido / Vilagarcía de Arousa / Empregada /

  128. Arximiro Bautista Villar González / Santiago de Compostela / Profesor /

  129. Dolores Fdez Sotelo / Ourense / Profesora /

  130. Marta Senn Gómez / Pontevedra / Estudiante /

  131. Carlos Manuel Garcia Gago / Ferrol / /

  132. Elena Fernandez Montes / Chantada / Funcionaria /

  133. Andrés Fernández Sotelo / Ourense / Chofer /

  134. Carmen Elena Villameá Puente / A Estrada / TCAE /

  135. Juan alonso mesero / Carballo / Soldador /

  136. Carla Rial Amado / Santiago de Compostela / Empresaria /

  137. Juan4 alonso mesejo / Carballo / Soldador /

  138. Rocio Taboada Vázquez / Coles / Traballadora social /

  139. Ana Randolfe Grande / Carballedo / Estudante /

  140. Ángeles López Folla / O Barco de Valdeorras / Docente /

  141. Xan Lois Valiño Rivas / Pobra do Caramiñal / Profesor /

  142. Xurxo Couto Rodríguez / Arteixo / Docente /

  143. Paula Villaverde Pérez / Tui / Educadora social /

  144. Sonia Zarraquiños Novelle / Flariz / Arquitecta técnica /

  145. Angeles Lesta Ramallo / Oleiros / Xubilado Ensino /

  146. Raquel Torre / Vilarmaior / /

  147. Xoel Díaz Branco / San Miguel de Reinantr / Empregado de almacén e músico, compoñente do grupo Tumba e Dálle /

  148. María Amparo Cereixo Silva / Rois / Profesora /

  149. Xela López Blanco / Ourense / docente /

  150. Águeda Silva abalde / Vigo / Parada /

  151. Rubén Fernández Moares / A Guarda / Adegueiro /

  152. Carme Gonzalez Daporta / A Coruña / Educadora Social /

  153. Rocío Pérez Vázquez / Madrid / Funcionaria /

  154. Bieito González Domínguez / Noia / Xubilado /

  155. Manuel Pardo Freire / Mondoñedo / Estudante /

  156. Joaquim Goás / Alfoz / Filólogo /

  157. Rosa Perez / Vilagarcia / /

  158. Pilar Romero Pernas / Ourense / Profesora /

  159. Raquel López Doce / A Estrada / Traballadora social /

  160. Maria Jose Guimil Trigo / Culleredo / Educadora /

  161. Sara Soutullo Otero / O Grove / Estudante /

  162. Roberto Prego Fontan / Culleredo / /

  163. María Xosé Martínez Bengoa / Narón / Mestra xubilada /

  164. Anxos Sobriño Pérez / Pontevedra / lingüista /

  165. Eduardo Mera Fernández / Narón / Xubilado do Ensino /

  166. Ana M.ª Outón Barral / Pontevedra / /

  167. Belén López Vazquez / Culleredo / Editora /

  168. Antón Pérez Rodríguez / A CORUÑA / persoal laboral do Estado /

  169. Beatriz López Sánchez / A Coruña / /

  170. Leonides Nogueira / Sant Andreu de la Barca / sanidade /

  171. Antia Mera Martínez / Narón / Farmacéutica /

  172. Vanessa Rico / Cabanas / /

  173. Xosé Manuel Taboada Suárez / A Coruña / Empregado /

  174. Beatriz Vilaverde Santamariña / A Coruña / Opositora /

  175. Noelia Dominguez Alvarez / Vigo / Tecnico de investigacion en UK /

  176. daniel rio rubal / s.martiño de mondoñedo.foz / artista plástico /

  177. RITA ABRALDES IGLESIAS / O CARBALLIÑO / Profesora IES /

  178. Manuel Vázquez Bastón / A Coruña / Técnico de Son /

  179. Conchi Cubelo Moledo / A Coruña / Técnico Superior Educación Infantil /

  180. Sonia sobral vazquez / Vigo / Profesora ensino secundario /

  181. ESTEBAN PEREIRA GUERRA / OURENSE / ENXEÑEIRO /

  182. Patricia Bouza Herva / A Coruña / Informatica /

  183. María Lubián Diéguez / Lubián / /

  184. Mercé García Casal / San Sadurniño / Funcionaria /

  185. Breogán Xuncal Pereira / CARBALLO / /

  186. Patricia Martinez / Santiago / Monitora animacion /

  187. xoan louzao rodriguez / Santiago / profesor /

  188. xoan carlos diéguez laranxo / ourense / currante /

  189. Gustavo Pita Carballeira / Ares / Concelleiro /

  190. Mercedes Villar Gutiérrez / Cangas / En paro /

  191. Mayca González Iglesias / A Coruña / Profesora /

  192. Mayca González Iglesias / A Coruña / Profesora /

  193. Maria isabel lago cancelo / Compostela / Docente /

  194. Xabier Canabal Fernández / Boqueixón / Economista /

  195. Jesús Fernández Barreiro / Cangas / Biólogo /

  196. Liliana maría solís país / Noia / Biologa /

  197. Jose Carlos Ocampo Docampo / Panton / Pensionista /

  198. Mar Rodríguez Iglesias / / /

  199. Iria Aldomar Dosouto / Ourense / Estudante universitaria /

  200. Aurora Souto Marcos / Pontevedra / Mestra /

  201. Marcelino Villarino Aguiar / Foz / /

  202. Nieves Mera Gonzalez / Bertamiráns / Farmacéutica /

  203. Yatir Díaz Cruz / Vigo / Estudante /

  204. Eladino Cabanelas Fernández / O Carballiño / Deseñador gráfico /

  205. M. Remedios Forneiro Cruz / O Carballiño / mestra /

  206. Javier Yánez / Ferrol / Docente /

  207. Manuel Barral Sánchez / Santiago de Compostela / Empregado público /

  208. Martiña Fernández / Cuntis / Hixienista dental /

  209. Ana López Quintela / Santiago de Compostela / Estudante /

  210. Juan Antonio Ameijeiras / Cuntis / Xubilado /

  211. Xosé Antón Outeiro González / Salvaterra de Miño / /

  212. Antón Méndez Gándara / Ourense / Veterinario /

  213. Eva María Villaverde Pego / Moraña / /

  214. Lucia Garcia Martinez / Abegondo / /

  215. Olalla Iglesias Sánchez / O burgo / Estudante /

  216. Mari paz Sánchez Sánchez / O burgo / /

  217. Amparo Sánchez bascoy / O burgo / /

  218. Marìa Fernanda Noceda Carballo / Fene / Asalariada /

  219. Borja Iglesias Barreiro / Vigo / Técnico industrial /

  220. carlos fernández rodríguez / Chantada / autónomo /

  221. Gema novoa espasandin / Vilaseco / Tecnico anatomia patoloxica /

  222. eduardo otero farto / Marin / pensionista /

  223. Lourdes García Romero / Porto do Son / Traballadora na sanidade /

  224. xose manuel vila liñares / santiago de compostela / tecnico en organizacion /

  225. Icía Abraira / miño / estudante /

  226. JUAN GONZÁLEZ ARES / SOBRADO DOS MONXES / TÉCNICO TELECOMUNICACIÓNS /

  227. Patricia Montero / ames / engenheiro /

  228. Andrea Martíns Fernández / Ribadeo / Estudante /

  229. Luisa M Granja Domínguez / Cabanas / E.Técnica. Agrícola /

  230. Ana Rodríguez Barreiro / O Carballiño / Profesora de ensino secundario /

  231. Dores Fernández Abel / Ribadeo / Profesora /

  232. Manuel Eugenio Pazos Arcay / O Temple / /

  233. Brais Preto Fernández / Compostela / Administración pública /

  234. Susana López Bogo / Cambre / Pedagoga /

  235. Helena Vidal Porto / Santiago de Compostela / Profesora /

  236. Gabriel Pérez Durán / Heidelberg / Docencia /

  237. Rodolfo Doldán Rodríguez / A Coruña / Economista /

  238. Álvaro Feijoo Rodríguez / Vigo / Estudante Economía /

  239. Xela Tenreiro Alonso / Ferrol / Administrativa /

  240. Javier varela blanco / Reinante / Enxeneiro tecnico agricola /

  241. M. Dolores Olveira Maria / Vigo / TCAE /

  242. Andrés Vázquez / Chantada / Estudante /

  243. Jesús Alberto Vérez Corral / Narón / Programador /

  244. Miguel Rodríguez Sánchez / A Coruña / Profesor /

  245. Froilan Pallin Seco / Lugo / Secretario-Interventor /

  246. Carmen Peña Hernández / Pontevedra / Técnica anatomía patolóxica /

  247. Luz Mallo Nieves / Santiago de Compostela / /

  248. Xosé Antón Vilaverde Santamariña / A Coruña / Libreiro /

  249. Luís Fernández Ricoy / A Corunha / Consultoría Riscos Financeiros /

  250. Marcos Ferreira Amoedo / A Pobra do Brollón / /

  251. Cristian López Otero / Touro / Estudante /

  252. Jesus Moinhos Pardavila / Vigo / Professor /

  253. Rubén Rocha Fernández / Vigo / Fotoxornalista/Militante de Anova In /

  254. Yanira Curra Hernández / Cangas do Morrazo / /

  255. Héitor Picallo Fuentes / Cuntis / Enxeñeiro Técnico Naval /

  256. Irene Montero Sabín / Londres / /

  257. Lorena Toimil Mato / lalín / /

  258. Brais Gómez Mariño / Monforte / /

  259. Andres suarez diaz / Betanzos / Fontanero /

  260. José Vázquez Liste / A Coruña / Operario da construcción/Poeta /

  261. Eva Rodríguez Arias / Vilagarcia deArousa / /

  262. Leopoldo Rodríguez Puga / Celanova / PES /

  263. Ramón Rey Gonzàlez / Rianxo / Xubilado /

  264. María Asunción Canal Covelo / Vigo / Formación /

  265. Marta Varela Rodríguez / Santiago / Asesora xurídica /

  266. David Castro Currás / Lalín / Estudante /

  267. Gemma Castro Pérez / / /

  268. Andrea Estévez Barreiro / Pontevedra / Docente /

  269. M. Belén Alonso Fariña / Caldas de Reis / Analista de laboratorio /

  270. teresa veiga / betanzos / /

  271. Francisco Jose Picado Vazquez / Oleiros / Socorrista /

  272. Tareixa Salgado Meno / As Neves / /

  273. María Blanco Crespo / Ames / Docente PES /

  274. Margarita Vázquez Bermudez / a coruña / funcionaria /

  275. EDUARDO CASTRO TABOADA / TEO / COMERCIAL /

  276. Andrea de Jesús Carou / Rianxo / Estudante /

  277. Maria Hortensia Luaces Losada / Naron / Comercial /

  278. Marinha Cavaleiro Domíngues / Briom / Mestra Primária /

  279. Rosa Lopez Rio / Ferrol / Profesional /

  280. Avelina Pichel Calo / Silleda / Profesora /

  281. Daniel Castro García / Ribadeo / Estudante /

  282. Arantxa Santos López / Ribadeo / Estudante /

  283. maribel piñeiro iglesias / goian / desempregada /

  284. ROSA REGO MURIAS / FONSAGRADA (CASCO URBANO) / celadora sergas /

  285. ROSA REGO MURIAS / FONSAGRADA (CASCO URBANO) / celadora sergas /

  286. Sara Marcuño Riveiro / Taragoña / Estudante /

  287. Laura Gómez Abuín / Rianxo / Estudante /

  288. María Estrela Suárez Somoza / Rianxo / Estudante /

  289. Lucia Buela Fungueiriño / Rianxo / Estudante /

  290. Carolina Carbajal Villanustre / Rianxo / Estudante /

  291. Daniel Cando Cando / A Coruña / Xubilado /

  292. María José Soto / Cangas / PES /

  293. Eva Gómez Sánchez / Padrón / Estudante /

  294. Selena Bermúdez Fungueiriño / Taragoña / Estudante /

  295. Lucía Castro Domínguez / Sanxenxo / Estudante /

  296. María Seijas Barreiro / Boqueixón / Estudante /

  297. Yaiza Otero Figueira / Rianxo / Estudante /

  298. Nerea Grela Lesende / Rianxo / Estudante /

  299. Lucía Ordóñez Iglesias / Rianxo / Estudante /

  300. Elvira Moronho Suárez / Ourense / mestra /

  301. Marcos Maceira Eiras / Santiago de Compostela / Presidente da Mesa pola Normalización Lingüística /

  302. Antom Fente Parada / Chantada / /

  303. Pablo Penedo Vázquez / A Estrada / Xornalismo /

  304. Vicente Fernández Jiménez / Ferrol / Conserxe /

  305. Sonia Lopez Soto / Bertamiráns - Ames / Orientadora /

  306. Andrea Conde Rodríguez / Rois / Estudante /

  307. Eva Raquel Liñeira Caeiro / Cuntis / Administrativa /

  308. Carmen diego / / /

  309. Alfonso Muñoz Meilan / Lugo / Promotor musical/Profesor Música /

  310. Sarela Betanzos Freire / Rianxo / Estudante /

  311. Ana Maria Vázquez Fano / Ferrol / asesoramento fiscal e laboral /

  312. Martin Varela Allegue / Pontedeume / /

  313. Adrian Vazquez martinez / santiago de compostela / . /

  314. José Domínguez Rodríguez / Vilagarcía de Arousa / Dependente /

  315. Maria Lourdes Rodríguez Domínguez / lugo / Funcionaria interina /

  316. Íñigo grapa gonzalez / Vigo / Soldador /

  317. Jose Manuel Souto Lamas / Valdoviño / Mestre /

  318. Xela Rodríguez López / / /

  319. Eloi Morales Sánchez / Santiago de Compostela / Estudante de Relacións Laborais /

  320. Sergio Otero Barral / Rianxo / Estudante /

  321. Adrián Alvarellos / Vigo / Humorista /

  322. María del Carmen Ces Gens / Padrón / Educadora /

  323. Gracia Martínez Paz / A Coruña / Profesora /

  324. Antía Vicente Fernández / Dodro / Estudante /

  325. Adrian Fernández Ferro / Taragoña / Xornalista /

  326. PURA ALONSO MERLÁN / Naron / Xubilada /

  327. María Belén Giráldez Ojea / Ponteareas / /

  328. Rocío Marcote Prado / Fene / Auxiliar de acuda no fogar /

  329. Natalia Calvo Paz / Ferrol / Consultora de viaxes /

  330. Olaia Margarita Ledo Díaz / Narón / Guionista e produtora /

  331. José Carmelo Cacabelos Romero / Milladoiro / Profesor de Tecnoloxía /

  332. Alejandro Merlán Casal / Narón / Doutorando /

  333. Xosé Luís Ledo Andión / Compostela / Xubilados /

  334. Aleixo Torres Pego / Santiago de Compostela / Profesor /

  335. Jorge Lamata Precedo / Barcelona / Servizos culturais /

  336. Aurora Castaño Romero / Asados / /

  337. Aurora Subiela Cancela / Narón / Coidadora /

  338. Vanessa García Calvo / Cambre / Profesora secundaria /

  339. LUÍS BURGOS DÍAZ / As Neves / abogado /

  340. Maria jesus Alvarez Canitrot / Carballiño / Empresa privada /

  341. Roberto Carlos Fariñas Basalo / Caldes de Montbui / Finanzas /

  342. Marta Gonzalez Alonso / Vigo / Avogada /

  343. Silvia Fernández Bogo / / /

  344. Diego Rodriguez Martinez / Vigo / /

  345. Xose Lorenzo Puime / Tarragona / Operario /

  346. Laura Longo Tubío / Rianxo / Estudante /

  347. Maria Flora Rey Teijeiro / Begues / Profesora /

  348. Cristina Hermida Moinelo / vigo / Administrativa /

  349. Sara Martínez Bravo / Taragoña / Estudante /

  350. Yurena Cano Vidal / ames / profesora /

  351. María Rúa Rodríguez / Ourense / Estudante /

  352. josefa janeiro castro / baralla lugo / paro /

  353. Eliseu Mera Quintas / Briom / /

  354. Iria Rodríguez López / Pamplona / En paro /

  355. Jakson Renner Rodrigues Soares / Santiago de Compostela / /

  356. Carlos Quiroga / Compostela / /

  357. Fernanda Garcia Valverde / Vigo / orientadora /

  358. Henrique del Bosque Zapata / Vigo / Mestre /

  359. Sara Cambeiro Vázquez / Carnota / Estudante /

  360. Modesto González Casal / A Estrada / /

  361. David Otero / A Estrada / Escritor /

  362. carlos fuentes fariña / Arteixo / enxeñeiro industrial /

  363. Andrea Bernárdez / Cangas / Estudante e becaria /

  364. Mercedes Gomez Fernandez / Lugo / Funcionaria /

  365. Tatiana Vázquez Vieites / Silleda / Estudante /

  366. Mabel Cambeiro Vázquez / A Coruña / Docencia /

  367. Cristina Meizoso Alonso / Ferrol / Administrativa /

  368. Geni Gey / Rianxo / Enxeñeira /

  369. Perfecta Losada sotelo / Verin / Funcionaria pública /

  370. dave cave / Jaen / professor /

  371. Sofía Cambeiro Vázquez / A Coruña / Profesora /

  372. Montse Fraga / Naron / /

  373. MaríaElida Míguez Pazos / Vigo / Administrativo /

  374. Xosé Ramón Lema Bendaña / Vilachá, 17 CP15821 / xubilado /

  375. Ramón Rubira L. / Compostela / Técnico e pai /

  376. Isaac Iglesias Rodriguez / rianxo / FP telecomunicacións /

  377. Pepe da cova / santiago de compostela / autonomo /

  378. Pura Folla Sánchez / Vilamartín de Valdeorras / Xubilada /

  379. Marcos Loureiro Garcia / Carballo / /

  380. Pablo Pérez Vázquez / Santiago de Compostela / /

  381. Manuel González González / Ourense / Medicina /

  382. Miguel Roig Terán / Vigo / /

  383. luis Villar Cendón / Salvaterra de Miño / autonomo /

  384. Antía Gala Vilariño pérez / Pontevedra / estudante /

  385. Susana Sánchez Arins / cúntis / professora /

  386. Inma Orol / Burela / Xubilada /

  387. Felisa Rodríguez Rodríguez / Pontevedra / Mestra /

  388. Ana Rodriguez Cabo / Cangas / Mestra /

  389. M.Rosario Monroy García / A Coruña / Empleada fogar /

  390. Noelia Mira Rico / Santiago de Compostela / Tradutora /

  391. Rafael Castro Domínguez / Barcelona / /

  392. Iago Rodríguez Diéguez / Ourense / Estudante /

  393. Xián López Álvarez / Cangas de Morrazo / Estudante /

  394. David Rodríguez Lema / Cambados / /

  395. Fátima Pose Novo / Malpica de Bergantiños / /

  396. ANTONIO SALVADORRS REGUEIRO / PONTEDEUME / XUBILADO /

  397. Lois Anxo Ferreiro Bestilleiro / Carral ( A Coruña) / Activista cultural. /

  398. Fernando Manuel Rodríguez Gómez / A Coruña / profesor xubilado /

  399. Laura Bugalho Sánchez / Ames / Ativista TransFeminista /

  400. Pablo Paz Rey / San Cremenzo / Cociñeiro /

  401. Pamela Ríos Candal / Carral / A Coruña / Empregada do fogar /

  402. Silvia Pardo Galdo / As Pontes de Garcia Rodrigues / Poeta. /

  403. Xoán Carlos Pardo Martínez / A Coruña / Docencia /

  404. Ana María Pérez Rico / Cervás - AREs / Mestra /

  405. Eulalia López-Felpeto / Santiago / Deseñadora /

  406. Javier Alen Nores / Vigo / /

  407. Carina Pallares / Foz / /

  408. Xandra Tedín Mouzo / Santiago de Compostela / Xornalista /

  409. Begoña Bouza Barcia / Mondariz / /

  410. DIEGO CASTRO BALBOA / MEAÑO / ENXEÑEIRO TÉCNICO INDUSTRIAL /

  411. Ladislau da Regueira / Ferrol / Artista Visual /

  412. Clodomiro Montero Martínez / vigo / bancario /

  413. Sara Seco Rial / Valga / Xestora de proxectos e politóloga /

  414. Lucía Barreiro Capón / O Pino / Xestora Cultural /

  415. Cristina Fernández Cabarcos / Pontedeume / Educadora social /

  416. Antón Xosé Laxe Bermúdez / A Coruña / Educador Social /

  417. Manuel Rei Romeu / Pontedeume / Ensino /

  418. Antonio Molexón Domínguez / A Coruña / Profesor /

  419. Francisco Rodríguez / Ferrol / A Coruña /

  420. Iria Domínguez Gómez / Pazos de Borbén / Estudante /

  421. Paco souto / Malpica / Percebeiro /

  422. Xurxo Feijoo García / Compostela / Tradutor /

  423. Xoán Antonio Pillado Silvoso / Cambados / /

  424. Elba cabo ramos / lugo / avogada /

  425. Iris Rodríguez / Vigo / Xornalista /

  426. Xan Rodríguez Silvar / Ferrol / Secundaria, xubilado /

  427. Adrián Rey Estravíz / Nigrán / Coordinador de proxectos /

  428. Adrián Rodríguez Bravo / Vigo / Técnico de Emprego /

  429. Xavier Rodríguez Fernández / Nigrán / Funcionario /

  430. GONZALO R.SANTOS FERNANDEZ / NIGRAN / Autónomo /

  431. Fernando Crespo Pérez / Nigrán / Soldador /

  432. M. Belén Barril Gamonal / Allariz / Docente /

  433. Míriam Rodríguez Fernández / Tui / Aux. administrativa /

  434. Mercedes Vidal / A Coruña / Administrativo /

  435. Lorenzo Rodríguez Dacosta / Gondomar / /

  436. Ramón Iglesias Muinhos / Redondela / oficinista /

  437. Carla Alonso Ozores / Goián / /

  438. Sergio Martínez Domínguez / Tui / Estudante /

  439. Afonso Rodríguez Csstro / O Rosal / Artesán de gaitad /

  440. Afonso Rodríguez Castro / O Rosal / Artesán de gaitas /

  441. Xosé Manuel Méndez Díaz / O Rosal / Mestre /

  442. Ana Cristina Martínez Souto / Tomiño / Administrativa /

  443. Raul garcia vidal / Allariz / Xubilado /

  444. Juan Antonio Dominguez Bravo / Gondomar / Comercio textil - percusionista NOVOS AIRES de Couso /

  445. José maría regueiro otero / Tomiño / Xubilado /

  446. Beatriz fernandez frías / Tui / Florista /

  447. Daniel Cabanas Chedas / Cuntis / Estudante /

  448. MANUELA RODRÍGUEZ PUMAR / GONDOMAR / ADMINISTRATIVA /

  449. Alberte Paz Calo / Ribeira / /

  450. Inés Bugallo Puente / A Estrada / Estudante /

  451. Luís Nogueiras Fernández / Allariz / Psicólogo clínico /

  452. amaia perez-izaguirre urquizu / vigo / médica de atención primaria /

  453. Henrique Viéitez Alonso / Vigo / Telecomunicacións /

  454. Robert suárez cayetano / Ponteareas / /

  455. Sandra De la Peña / Vigo / Estudante na UVigo /

  456. Miguel Bouzó rodríguez / Ponteareas / /

  457. Mara Lago González / Ponteareas / Estudante /

  458. Mª Jose Padron Fernandez / Allariz / Auxiliar de farmacia /

  459. Óscar Sobrido López / A Pobra do Caramiñal / Estudante /

  460. Navia Rivas De Castro / Boimorto / /

  461. Tamara Castro Leiro / Sanxenxo / Estudante /

  462. Adrián Rodríguez Rancaño / Castro de Rei / Estudante /

  463. Marta Barreiro Pazos / A Coruña / Estudante /

  464. Mª DOLORES CASTRO GÓMEZ / TOMIÑO / XUBILADA /

  465. Xoán Luis Taboada Serrano / Tomiño / Xubilado Correos /

  466. Mª Almudena Taboada Castro / Teo / Economista /

  467. Elsa Quintas Alborés / Vilaza / Avogada /

  468. Martín Fernández Fernández / Vigo / Enxeñeiro /

  469. Xosé Manuel Sánchez Rei / A Coruña / Profesor da UDC /

  470. Emanuel Salgueiro / Santiago de Compostela / Médico /

  471. Sandra Regueiro Vilarin / Lugo / Médico /

  472. Christian Pérez Vázquez / o valadouro / traballador e estudante /

  473. Marcos Vázquez Suárez / A Coruña / Estudante /

  474. Marcos Vázquez Suárez / A Coruña / Estudante /

  475. Araceli corsanego veloso / Oleiros / Xubilada /

  476. Clara Isabel Iglesias Cortizo / A Estrada / Profesora secundaria /

  477. XOSÉ LOIS REFOXOS PÉREZ / Tui / Profesor /

  478. Claudia Quintela Misa / Gondomar / Estudante de Filosofía /

  479. Lalo Rial Rguez. / Ourense / Empregado público /

  480. Mercedes Barbazán / Santiago de Compostela / /

  481. Nuria Mejuto Fernandez / Melide / Optometrista /

  482. Xan Fernández Bello / Compostela / funcioanrio /

  483. Rosa Santorum Paz / Compostela / Profesora /

  484. Samuel Fernández bouza / Viveiro / Pensionista /

  485. Susana Suárez González / carballo / comercianta /

  486. Susana Suárez González / carballo / comercianta /

  487. chus delgado / compostela / biblioteca /

  488. Xulio mariño Ruiz / Cangas / Xubilado /

  489. Ana Belém Tajes García / Perillo / Música /

  490. Xosé Lois Nogueira Fernández / Navea / mestre /

  491. Xoan Lamas / Braçal de Abaixo,Cerzeda / Cadro /

  492. Suso Díaz / / Poeta /

  493. David Loureiro González / A Coruña / Estudante /

  494. mari carmen mallo rey / vigo / /

  495. Vanesa REGUEIRA Veira / Arteixo / Limpiadora /

  496. Agathe Sand / Oleiros / /

  497. Roberto López Veiga / A Coruña / Moitas /

  498. Xiana Lastra / Teo / Produtora e música /

  499. Narsés Mira García / Ferrol / Autónomo /

  500. Xosé Anton Bocixa Rei / Cerceda / Audiovisual/música /

  501. José Manuel Calvo Carnota / A Coruña / Condutor /

  502. Iolanda Teijeiro Rey / Ferrol / Ensino /

  503. Luz Darriba / Lugo / artista /

  504. CARLOS M. LÓPEZ VIÑAS / A Coruña / Hostelería /

  505. Carlos Pérez Varela / Santiago / profesor /

  506. Ramón Suárez Álvarez / Buenos Aires / Periodista /

  507. carmen baz / a guarda / empresaria /

  508. Manuel Vazquez Leboràn / Santiago de Compostela / Ensino /

  509. Xulián Mateu Suárez Fontes / A Coruña / Reposteiro /

  510. guadalupe leira penabad / narón / ensino /

  511. Germán Gundín González / A Coruña / Madrid / Actor / Músico / Iluminador /

  512. Xoán Pastor Rodríguez Santamaría / Porto do Son / Encargado Museo /

  513. jose angel costas portela / Cintruenigo (NAVARRA) / jardinero /

  514. Manoel Irixoa Cousillas / Donostia / Xubilado /

  515. Marcial Barral Vásques / Ramil- Palas de Rei- Lugo / Auxiliar Técnico Educativo /

  516. Jose Manuel Caamiña Varela / Mollet del Vallés (Barcelona) / Xubilado /

  517. María Isabel Vázquez Rodríguez / A Coruña / Sicóloga /

  518. Roberto Martinez Castro / Ames / Operario /

  519. María García Quintela / Ourense / Pensionista /

  520. Karina Pereira Rei / A Coruña / Estudante /

  521. david pereira sanchez / coruña / operario /

  522. José Manuel Fariña Orgeira / Visantoña. Mesía / Empregado municipal /

  523. Darío Xohán Cabana Yanes / Romeán (Lugo) / Escritor /

  524. Darío Xohán Cabana Yanes / Romeán / escritor /

  525. Luís Pardo Canedo / Santiago de Compostela (A Coruña) / Xornalista /

  526. Ana Gómez Gallego / Cangas / Estudante de filoloxía galega /

  527. Carlos Callón / Ames / Profesor de secundaria /

  528. Natividade Estévez Lorenzo / lugo / profesora /

  529. Xosé Antón Gómez Fernández / Ourense / médico /

  530. Pablo Martínez Pavón / Ourense / Estudante /

  531. Eduardo Iglesias García / Vigo / Comercial /

  532. María Jesús Iglesias garcía / vigo / mestra /

  533. Xosé Miguel Barrios Rodríguez / Xinzo de Limia / Profesor /

  534. Xesus Martinez Fernandez / Burela / Musico /

  535. Jorge Mouriño Lourido / Antas de Ulla / Biólogo, empresario /

  536. Xulia Alonso Díaz / Vigo / /

  537. María V Rodríguez Caneda / A Laracha / Aux. Administ. /

  538. Xosé Ramón Branco Sueiro / Pontevedra / médico de familia /

  539. Xosé Ramón Branco Sueiro / Pontevedra / médico de familia /

  540. David Serantes Abalo / Portas / investigación /

  541. Ignacio Soto / Ourense / Médico /

  542. Carlos Alonso Piñeiro / Vigo / Xestor Socio-cultural /

  543. Félix Soto Iglesias / Ourense / mestre /

  544. Carlos Blas Rodríguez / Maceda / Docente /

  545. Serxio Ith Arias / Santiago / /

  546. Enrique Piñeiro / Vitoria / /

  547. Miguel Angel Fermandez Morales / Fene / Físico /

  548. francisco gonzalez paz / ourense / autónomo /

  549. Jose Luis Alvarez Salgado / Vilalonga (Sanxenxo) / Telecomunicacións /

  550. Carmela Serantes Abalo / Barcelona / publicista /

  551. Anton Baleato Lizancos / Oleiros / Estudante /

  552. Javier Rial Sanchez / Arzúa / funcionario /

  553. Carmen Moure Lema / A Coruña / Profesora /

  554. Xosé A. Vieiro Souto / Bertamirans, Ames / Funcionario xubilado /

  555. Xosé Manuel Fernández Costas / A Coruña / Ensinante /

  556. xosé estévez rodríguez / oiartzun (gipuzkoa) / profesor senior da UD /

  557. Laura Mariño Taibo / Coristanco / /

  558. Montse torres alvarado / Ourense / Enfermeira /

  559. Sandra Regueiro / lugo / /

  560. Alberto Fortes Novoa / A Coruña / Profesor de matemáticas de secundaria /

  561. Lu / Santiago de Compostela / /

  562. Sandra Lorenzo Rodríguez / Ourense / Traballadora Social /

  563. Juan Sanz Mosquera / Santiago de Compostela / Enxeñeiro /

  564. Alberto Pereira Suárez / Pontevedra / Mestre /

  565. Pablo Corral Pérez / Santiago / Administrativo /

  566. Miguel Rivero Covelo / Redondela / Profesor /

  567. Matilde Fernández Fernández / Lugo / Profesora xubilada /

  568. jose luis mendez perez / vigo / /

  569. Lucía Suárez Fraga / Santiago de Compostela / /

  570. Ramón Feal Martínez / Lugo / Funcionario /

  571. Jorge Maño Lojo / Ribeira / /

  572. Uxio Cadenas Cabana / Lugo / /

  573. Fidel Garcia Tobio / Pias-A Merca Ourense / Funcionario aposentado /

  574. juan ramon ponte barreiro / noia / mariñeiro /

  575. Javier Camino Castiñeiras / Santiago de Compostela / Sanitario /

  576. carolina porto paderne / Santiago / Enxeñeira de montes /

  577. Tania Miguéns Fernández / Outes / Tradutora /

  578. Alberto Doval Iglesias / Forcarei / Enxeñeiro de telecomunicacións /

  579. Sergio Salcedo Santalla / Ferrol / Estudante /

  580. ALDARA QUIROGA ÁLVAREZ / LALÍN / ESTUDANTE /

  581. Jesús Tapia Paz / Burela / Economista /

  582. María Carreira López / Barcelona / /

  583. Roberto Touriño González / Bueu / Xubilado /

  584. Xesús Paz López / Betanzos / Ensinante /

  585. SERAFIN DOMÍNGUEZ PAZOS / A CORUÑA / INFORMÁTICA /

  586. Eva Peiteado Varela / Compostela / /

  587. Verónica Rodríguez Caamaño / Outes / Arquitecta Técnica /

  588. ROBERTO MUÍÑO RODRÍGUEZ / BAIONA / AVOGADO /

  589. Josefa Manuela Fernández Alborés / Outes / - /

  590. Milagros Fernández Sabarís / Pontevedra / Forestal /

  591. Manuel Barreiro Mariño / Cee / Estudante /

  592. Rubén Lado / Muros / Traductor /

  593. Andrea Pérez / Pontevedra / Comunicación /

  594. Emilio José Rey Bouzón / Paderne / Estudante de mestrado universitario /

  595. Sonia Miguens Fernandez / Lugo / /

  596. Lois gomez / Santiago de compostela / /

  597. Juan Ramón Regueiro Barreiro / Compostela / Técnico de oficina /

  598. Silvia Caamaño pardal / Noia / Enxeñeira /

  599. Martiño Suárez Fraga / Cacheiras - Teo - A Coruña / Comunicación /

  600. Marcos Barreiro González / A Coruña / Arquitecto Técnico /

  601. Martiño Maseda Lozano / Xoibán-Vilalba / Escritor /

  602. Mariano Berlande / Pontevedra / Diseño gráfico /

  603. Xose manuel Saa Vázquez / Lugo / /

  604. Manuel Carlos Barreiro Añón / As Somozas / Autónomo /

  605. Daniel Barreiro Gonzalez / A Coruña / Técnico Telecomunicacions /

  606. Marcos Taracido / Teo / Profesor /

  607. Carmen Fernández González / Pontedeume / Horticultora /

  608. Xoan Lamas / Suiça / Autonomo /

  609. Eva María López Pérez / Malpica de Bergantiños / Caixeiea /

  610. Alberto Caramés Mata / Teo / TI /

  611. Mónica Gonzàlez Jallas / Santiago de compostela / Opositora /

  612. Ricardo sanchez luces / Pontevedra / Profesor /

  613. Héctor Vizoso Durán / Ferrol / Desempregado /

  614. Sandra González / Ames / comercial /

  615. Vítor Garabana / Pontedeume / Engenheiro /

  616. Miguel Angel Castro Martinez / A Laracha / Enxeñeiro Técnico Naval /

  617. eva rama corral / carballo / dependienta /

  618. Oscar Candal Rodriguez / Cerceda / Soldador /

  619. Iván Rodríguez Barca / A Laracha / Estudante de Enxeñería /

  620. Jose Casás / Cerceda / Xornalista /

  621. Martina Rios Bello / Cerceda / Administrativa /

  622. Alejandro Grela Loureiro / Cerceda / Estudante /

  623. Ernesto Xosé Paz Caínzos / Ferrol / Administrativo /

  624. Isaac Manteiga Suárez / A Baña / Enxeñeiro /

  625. David Mosquera Fraga / Cerceda / Técnico de instrumentación /

  626. Oscar pereiro / Cerceda / Estudante /

  627. Manuel Prego López / Cerceda / Soldador /

  628. Marcos Varela Martínez / Malpica de Bergantiños / /

  629. Consuelo Castro Rey / A Coruña / Avogada /

  630. belen lopez / A Coruña / Perruqueira /

  631. Miguel Loureiro Ameijenda / Cerceda / Estudante / Futbolista /

  632. Marco Nicolli Becerra / Cerceda / /

  633. Gonzalo Gran Crespo / Villena / Ing. Software /

  634. Santiago Camiño Tajes / A Coruña / Enxeñeiro Naval e Oceánico /

  635. José Ramón Parcero Pena / A Coruña / Enxeñeiro Técnico /

  636. M Luna Suarez Marcote / A Coruña / Arquitecto /

  637. Javier Amor Souto / Cerceda / Enxeñeiro industrial /

  638. Eva lema rodriguez / Malpica / Repartidor /

  639. Paula Añon / Malpica / Auxiliar farmacia /

  640. Diego Doldán Rodríguez / A LARACHA / Operario Siderúrxico /

  641. María Cristina Varela García / Seaia,Malpica de Bergantiños / Funcionaria /

  642. Marisol / A Laracha / Técnica Textil /

  643. Javier Garaboa / Cerceda / /

  644. Manuel Vázquez Anido / O Burgo (Culleredo) / Xubilado /

  645. Gonzalo Felipe Castro / A Coruña / /

  646. Cristina Castro Martínez / Laracha / I.T. Topógrafa /

  647. Daniel Irimia Yáñez / Cospeito / Estudante /

  648. Jorge Manuel Lema Carballo / Vimianzo / Enxeñeiro /

  649. Pilar Saavedra Codesido / Monforte de Lemos / Funcionaria da Xunta /

  650. Vanesa Garrido Blanco / O Courel / E. T. Agrícola /

  651. ALEJANDRO CANEDO LIÑARES / CARBALLO / /

  652. Mónica Sanmiguel Sesto / A coruña / educación /

  653. Eva Gómez Gómez / Castro de Rei / Estudante /

  654. Manuel Antelo Pazos / Vimianzo / Alcalde /

  655. Marta Rodriguez Suarez / A coruña / Perruqueira /

  656. Montse Busto Beade / A coruña / Economista /

  657. víctor Álvarez Arias / friol / funcionario /

  658. Ana Isabel Crespo Pardo / Compostela / Auxiliar Administrativa /

  659. Alfonso Alvarez Rives / Carballo / Panaderia /

  660. Loureiro / A Coruña / Enxeñeiro /

  661. Rubén García Martínez / Cerceda / Arquitecto Técnico /

  662. David Castro Martínez / Cerceda / Arquitecto Técnico /

  663. Ruben Carragal Rial / Pontevedra / Técnico en producción Acuícola /

  664. francisco rodriguez criado / vigo / mariño mercante /

  665. Pablo Buj Rey / A Baña / Forestal /

  666. MANUEL BERMÚDEZ TELLADO / Becerreá (Lugo) / Avogado /

  667. xurxo Troncoso Rodriguez / Ponteareas , Pontevedra / Actor/Musico /

  668. David Abreu Castiñeira / / /

  669. Lucía López Sobrado / Arzúa / Monitora en programas extraescolares no CEIP Arzúa /

  670. Denís Bermúdez Delgado / Arzúa / Informático /

  671. Pablo Xosé Ans / A Coruña / Aparellador /

  672. Carlos Penela Martín / Viena (Austria) / Tradutor / Escritor /

  673. Miguel Blanco Franco / A Coruña / Estudante /

  674. Óscar Rodríguez Rodríguez / Melón / Enxeñeiro Técnico Forestal /

  675. Marcial Rodríguez Rodríguez / Melón / Constructor /

  676. Alberto Rodríguez Rodríguez / Melón / Arquitecto Técnico /

  677. Patricia Armada Iglesias / Melón / Arquitecta Técnica /

  678. ndztdrltc / JEbXlIDCpBiHseh / aujJoJRJs /

  679. kpkmscmgoi / TkqYlPIzOZBX / qrdNEcPPTYTzZeiTA /

  680. luis perez capon / lugo / xubilado /

  681. Manuel Rosales Graña / Ames / Profesor /

  682. Alfonso Caride Pascual / vigo / empregado /

  683. Milagros costas Rodriguez / Vigo / /

  684. OLALLA CRUZ DE SANTIAGO / TOMIÑO / ADMINISTRATIVA /

  685. Félix Soto / Ourense / mestre /

  686. Mª Carmen Bello Flores / Betanzos / Mestra /

  687. GONZALO BLANCO VAZQUEZ / ourense / celador complexo hospitalario /

  688. Abel Rivas Gómez / Ames / estudante /

Nais e Pais polo Ensino en Galego

Colectivo constituído por un grupo de persoas preocupadas pola inexistencia de oferta educativa en galego e polo escaso valor social que segue a ter a nosa lingua. Saber máis

Ler máis
Observatorio de Dereitos Lingüísticos

Membros da xudicatura, da avogacía, sociolingüístas, docentes universitarios e profesionais do Dereito, sensibilizados co a lingua galega. Saber máis

Ler máis
Fundación Vía Galego

Fomentar o intercambio cultural cos outros territorios pertencentes ao sistema linguístico galego-portugués. Saber máis

Ler máis